Unikal aeratorlar - enerjiyə əhəmiyyətli qənaəti!
2007-ci ildə Münhendə yaradılan şirkətimiz sonradan texniki və digər ehtiyaclar üçün istifadə edilməsi məqsədilə kanalizasiya və sənaye sularının təmizlənməsi ilə məşğul olur.
"Su Təsərrüfatı" beynəlxalq sərgisində "BIOWORKS" şirkəti unikal bir cihaz – OXIWORKS və OXIRISE yarı sualtı və üzən aeratorların patentləşdirilmiş sistemini təqdim edir. Bu cihazlar və konstruksiya həndəsəsinin dəyişdirilməsi sayəsində biz tikinti, istismar və enerji istehlakı mərhələsində 40%-ə qədər qənaət əldə etdik. Aeratorlarımız həmçinin dəyişdirilmə tələb etmədiyi üçün unikaldır. Hər hansı qəza halında onlar effektiv şəkildə təmir olunur və zəmanətlə işləməsi davam edir.
Şirkətimiz Azərbaycanda üç layihə həyata keçirib. Şahbuz və Şamaxıda uzadılmış aerasiya sistemi, Naxçıvanda isə MBR sistemini qurmuşuq. Bundan əlavə, "BIOWORKS" iyirmi ölkədə yüz qırxa yaxın layihə həyata keçirib.
"Su Təsərrüfatı" beynəlxalq sərgisi yüksək səviyyədə təşkil olunub. Lakin növbəti illərdə sərginin miqyasını artırmaq lazımdır, çünki su qıtlığı problemi Azərbaycan üçün də aktuallaşmışdır. Sərgidə öz texnologiya və avadanlıqlarını təklif edən mümkün qədər çox Avropa istehsalçısı və şirkətini görmək istərdik. Təəssüf ki, hazırda belə şirkətlər azdır.

Уникальные аэраторы – существенная экономия энергии!
Наша компания, созданная в 2007 году в Мюнхене, занимается очисткой сточных, индустриальных и промышленных вод с последующим использованием ее для технических и других нужд.
На Международной выставке «Водное хозяйство» BIOWORKS представляет уникальное устройство – запатентованную систему полупогружных и плавучих аэраторов OXIWORKS и OXIRISE. За счет этих устройств и изменения геометрии конструкции мы добились экономии на этапе строительства, эксплуатации и энергопотреблении до 40%. Наши аэраторы уникальны еще и тем, что не требуют замены. При любых поломках они эффектно ремонтируются и гарантированно продолжают работать.
Наша компания реализовала три проекта в Азербайджане. В Шахбузе и Шемахы мы установили систему продленной аэрации, а в Нахчыване – систему MBR. Кроме того, BIOWORKS реализовало около ста сорока проектов в двадцати странах.
Международная выставка «Водное хозяйство» организована на высшем уровне. Однако необходимо увеличить масштаб ее проведения в последующие годы, так как проблема нехватки воды стала актуальной и для Азербайджана. Нам бы хотелось видеть на выставке как можно больше  европейских производителей и компаний, предлагающих свои технологии и оборудование. К сожалению, сейчас таких мало.