“Iteca Caspian” və “Caspian Event Organisers” Azərbaycanın aparıcı sərgilərinin rəsmi bankı – PASHA Bank ilə strateji tərəfdaşlığı elan edir
23 sentyabr 2025
Azərbaycanda keçirilən beynəlxalq sərgilər investisiyaların cəlb olunması və yeni biznes əlaqələrinin qurulması üçün mühüm platformadır. Bu sərgilər dünyanın aparıcı şirkətlərini və sənaye liderlərini bir araya gətirir, dövlət qurumlarının dəstəyi ilə təşkil olunur ki, bu da Bakının regionda əsas biznes məkanı kimi mövqeyini möhkəmləndirir.
Etibarlı və tanınan milli brendlər kimi bu sərgilər artıq qlobal sərgi təqvimində layiqli yerini tutaraq, dünyanın aparıcı beynəlxalq tədbirləri sırasına daxil olub.
Azərbaycanın ən iri və etibarlı maliyyə institutlarından biri olan PASHA Bank, 2025-ci ilin payızında və 2026-cı ilin yazında Bakıda “Iteca Caspian” və “Caspian Event Organisers” (CEO) tərəfindən təşkil ediləcək beynəlxalq sərgilərin rəsmi bankı qismində çıxış edir.
Bu əməkdaşlıq bazar liderlərinin güclü sinerjisini nümayiş etdirir və sərgilərin yüksək statusunu, eləcə də ölkənin iqtisadi inkişafına verdiyi töhfəni bir daha təsdiqləyir.
25 ildən artıq fəaliyyəti dövründə “Iteca Caspian” və “Caspian Event Organisers” (CEO) şirkətləri özünü beynəlxalq sərgilərin və konfransların təşkilində aparıcı oyunçular kimi təsdiqləmiş, dünyanın minlərlə iştirakçısını, investoru və ekspertini bir araya gətirmişdir.
“Iteca Caspian” və “Caspian Event Organisers” şirkətlərinin direktoru Fərid Məmmədovun sözlərinə görə, PASHA Bank kimi tərəfdaşla əməkdaşlıq bu sərgilərin yüksək səviyyəsini və əhəmiyyətini daha da vurğulayır:
“PASHA Bank ilə əməkdaşlıq effektiv bir sinerjidir. Biz çalışırq ki, hər bir sərgimiz iştirakçılar üçün maksimum səmərəli olsun. Ölkənin aparıcı bankı ilə tərəfdaşlıq müştəri xidmətlərini yüksək səviyyədə saxlamağa və yeni istiqamətlərin inkişafına imkan verəcək.”
“Iteca Caspian və “Caspian Event Organisers” ilə əməkdaşlıq və onların təşkil etdiyi beynəlxalq sərgilərdə iştirak etmək kiçik və orta biznesin inkişafına töhfə vermək üçün böyük imkan yaradır. Əminik ki, “Iteca Caspian və “Caspian Event Organisers”  tərəfindən təşkil olunan çoxprofilli sərgilər investisiya, innovasiya və yeni ideyaların mərkəzinə çevrilərək, sahibkarların təcrübə mübadiləsi aparmasına və imkanlarını genişləndirməsinə şərait yaradır. Bu isə biznesin maliyyə sabitliyini daha da möhkəmləndirir. PASHA Bank real sektorun etibarlı tərəfdaşı kimi biznesin inkişafı üçün əlverişli mühitin formalaşdırılması, iqtisadiyyatımızın daha dayanıqlı və rəqabətqabiliyyətli olması istiqamətində təşəbbüsləri dəstəkləməyə davam edəcək”, – deyə PASHA Bank-ın Korporativ və İnstitusional Bankçılıq seqmentinin idarəedici direktoru Heydər Süleymanov qeyd etmişdir.
Sərgilər çərçivəsində PASHA Bank bir sıra tədbirlər və təqdimatlar keçirəcək. Ziyarətçilər PASHA Bank-ın məhsul və xidmətləri ilə birbaşa sərgi məkanında tanış ola biləcəklər. Bu isə biznes əməkdaşlığının qurulması və müasir maliyyə həllərinin əldə olunması üçün əlavə imkanlar yaradacaq. Təqdim olunacaq xidmətlərə aşağıdakılar daxildir:
• Hesabların ekspress açılması və kartların birbaşa sərgi məkanında rəsmiləşdirilməsi;
• İştirakçılar üçün xüsusi maliyyə təklifləri;
• Beynəlxalq ödənişlər və tranzaksiyalara dəstək;
• Xarici qonaqlar üçün rahat xidmətlər.
Uzunmüddətli əsasda nəzərdə tutulmuş bu tərəfdaşlıq Bakıda keçirilən bütün irimiqyaslı beynəlxalq sərgiləri əhatə edir. Onların sırasında “BakuBuild”, “Caspian Agro”, “InterFood Azerbaijan”, “Aquatherm Baku”, “Rebuild Karabakh”, “Medinex” və s. yer alır.
Təşkilatçılar əmindirlər ki, bu əməkdaşlıq regionda biznes tədbirlərinin təşkilində yeni keyfiyyət standartı yaradacaq və Azərbaycana yeni iştirakçıların, investisiyaların və layihələrin cəlb olunmasına güclü stimul verəcək.

Iteca Caspian и CEO объявляют о стратегическом партнёрстве с PASHA Bank — официальным банком ведущих выставок Азербайджана
23 сентября 2025
Международные выставки в Азербайджане являются важной платформой для привлечения инвестиций и установления новых деловых связей. Выставки объединяют ведущие компании и лидеров индустрии со всего мира, и проходят при поддержке государственных структур, что поддерживает репутацию Баку как ключевой площадки для бизнеса в регионе.
Выставки, будучи доверенными и признанными национальными брендами, заняли достойное место в глобальном выставочном календаре, войдя в число ведущих международных мероприятий мира.
Один из крупнейших и надёжных финансовых институтов Азербайджана, PASHA Bank, выступает официальным банком международных выставок, проводимых в Баку осенью 2025 года и весной 2026 года.
Это сотрудничество демонстрирует сильную синергию лидеров рынка и подтверждает высокий статус выставок и их вклад в экономическое развитие страны.
За более чем 25 лет работы «Iteca Caspian» и «Caspian Event Organisers» (CEO) зарекомендовали себя как ведущие игроки в организации международных выставок и конференций, объединяя тысячи участников, инвесторов и экспертов со всего мира.
По словам Фарида Мамедова, директора компаний «Iteca Caspian» и «Caspian Event Organisers» сотрудничество с таким партнёром, как PASHA Bank, подчёркивает высокий уровень и значимость этих выставок. «Сотрудничество с PASHA Bank — это эффективная синергия. Мы стремимся, чтобы каждая наша выставка была максимально продуктивной для участников. Партнёрство с ведущим банком страны позволит нам поддерживать клиентский сервис на высоком уровне и развивать новые направления.»
«Для PASHA Bank сотрудничество с «Iteca Caspian» и «Caspian Event Organisers» и участие на международных выставках под эгидой этих организаций является хорошей возможностью внести свой вклад в развитие сегмента малого и среднего бизнеса. Мы убеждены, что многопрофильные выставки «Iteca Caspian» и «CEO» становятся точками притяжения инвестиций, инноваций и новых идей, способствуют обмену опытом и расширению возможностей для предпринимателей, что, тем самым, обеспечивает еще большую финансовую стабильность бизнеса. PASHA Bank, как надёжный партнер реального сектора экономики, планирует и далее поддерживать инициативы, направленные на создание благоприятной среды для роста бизнеса и формирование еще более устойчивой и конкурентоспособной экономики Азербайджана», — сказал управляющий директор сегмента корпоративного и институционального банкинга PASHA Bank Гейдар Сулейманов.
В рамках выставок PASHA Bank запланировал проведение ряда мероприятий, а также презентаций. Посетители смогут ознакомиться с продуктами и услугами на стенде PASHA Bank. Это создаст дополнительные возможности для налаживания делового взаимодействия и получения современных финансовых решений непосредственно на месте проведения выставок. Спектр услуг охватит:
•          Экспресс-открытие счетов и оформление карт прямо на площадке;
•          Специальные финансовые предложения для участников;
•          Поддержку международных расчётов и транзакций;
•          Удобные сервисы для зарубежных гостей.
Партнёрство рассчитано на долгосрочную основу и охватывает все крупнейшие международные выставки в Баку, включая «BakuBuild», «Caspian Agro», «InterFood Azerbaijan» «Aquatherm Baku», «Rebuild Karabakh», «Medinex» и т.д.
Организаторы уверены, что этот союз станет новым стандартом качества в организации бизнес-мероприятий в регионе и послужит стимулом для привлечения новых участников, инвестиций и проектов в Азербайджан.