Sentyabrın 12-də, “Baku Water Week”in üçüncü günündə, tədbirin qızıl sponsoru olan “AquaLink” şirkətinin təşkilatçılığı ilə 6-cı Xəzər Su İnnovasiya Forumu keçirildi.
Forumun proqramı dörd panel müzakirəsindən ibarət idi: “Su istifadə sahəsində qabaqcıl texnologiyaların tətbiqinin üstünlükləri”, “Ətraf mühitin mühafizəsi üçün texnologiyalar və üsullar”, “Emal texnologiyaları və onların əhəmiyyəti” və “Su ehtiyatlarının idarə olunmasında innovativ texnologiyaların tətbiqi”.
Tədbirdə Dövlət Su Ehtiyatları Agentliyi, Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi, Azərbaycan Respublikasının İqtisadiyyat Nazirliyi və ondan çox ölkədən beynəlxalq şirkətlər iştirak etdilər.

6-й Каспийский Водный Инновационный Форум
12 сентября, в третий день «Baku Water Week», прошел 6-й Каспийский водный инновационный форум, организованный золотым спонсором мероприятия – компанией «AquaLink».
Программа форума обусловлена четырьмя панельными дискуссиями: «Преимущества внедрения передовых технологий водопользования», «Технологии и методы защиты окружающей среды», «Технологии переработки и их значение», «Применение инновационных технологий в управлении водными ресурсами».
Мероприятие ознаменовано участием Государственного агентства водных ресурсов, министерства экологии и природных ресурсов, министерства экономики Азербайджана, а также международных компаний более чем из десяти стран.