Sentyabrın 12-də, “Baku Water Week”in üçüncü günündə, tədbirin qızıl sponsoru olan “AquaLink” şirkətinin təşkilatçılığı ilə 6-cı Xəzər Su İnnovasiya Forumu keçirildi.
Forumun proqramı dörd panel müzakirəsindən ibarət idi: “Su istifadə sahəsində qabaqcıl texnologiyaların tətbiqinin üstünlükləri”, “Ətraf mühitin mühafizəsi üçün texnologiyalar və üsullar”, “Emal texnologiyaları və onların əhəmiyyəti” və “Su ehtiyatlarının idarə olunmasında innovativ texnologiyaların tətbiqi”.
Tədbirdə Dövlət Su Ehtiyatları Agentliyi, Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi, Azərbaycan Respublikasının İqtisadiyyat Nazirliyi və ondan çox ölkədən beynəlxalq şirkətlər iştirak etdilər.

6th Caspian Water Innovation Forum
On September 12, the third day of Baku Water Week, the 6th Caspian Water Innovation Forum was held, organized by the event’s gold sponsor – AquaLink.
The forum’s program included four panel discussions: “Advantages of Implementing Advanced Water Use Technologies,” “Technologies and Methods for Environmental Protection,” “Recycling Technologies and Their Importance,” and “Application of Innovative Technologies in Water Resource Management.”
The event featured participation from the State Water Resources Agency, the Ministry of Ecology and Natural Resources, the Ministry of Economy of Azerbaijan, as well as international companies from more than ten countries.