TEMELSU: Ziyarətçilərin çoxluğunu, fəal ünsiyyəti gözləyirik və əminik ki, burada hər kəs axtardığını tapacaq
Ali Seçer, Temelsu International şirkətinin inşaat mühəndisi
Bu cür sərgilərdə ikinci ildir iştirak edirik, buna görə də Azərbaycan bazarı artıq bizə tanışdır. Bu, şirkətimizi tanıtmaq, peşəkar səviyyədə təqdim etmək, sahənin nümayəndələri ilə ünsiyyət qurmaq üçün əla imkandır. Biz nə işlə məşğul olduğumuz, hansı layihələri həyata keçirdiyimiz barədə ətraflı məlumat veririk. Bu baxımdan sərgi çox faydalı və məzmunludur.
Şirkətimiz layihələndirmə və məsləhət xidməti göstərir. Biz hidrotexniki qurğular, su elektrik stansiyaları, suvarma sistemləri, infrastruktur və yerüstü tikinti layihələri, yol tikintisi və digər sahələrdə fəaliyyət göstəririk. Ofislərimiz təkcə Türkiyədə deyil, xaricdə də var — o cümlədən Azərbaycanda. Bundan başqa, biz Özbəkistan, Qazaxıstan, Qırğızıstan, Gürcüstan və Ukraynada da fəaliyyət göstəririk və hazırda on yeddi ölkədə layihələr həyata keçiririk.
Azərbaycan bizim üçün xüsusi əhəmiyyətə malikdir. Bu, hər zaman uzunmüddətli və möhkəm münasibətlərimizin olduğu qardaş ölkədir. Azərbaycana böyük hörmətlə yanaşırıq və burada birgə layihələrin inkişafı üçün böyük potensial görürük.
Xüsusilə su ehtiyatlarının tükənməsi problemini vurğulamaq istərdik. Bu, qlobal bir çağırışdır və biz içməli su ilə bağlı problemlərin ciddiliyini yaxşı başa düşürük. Belə sərgilər bu problemə diqqət çəkmək və onu gündəmə gətirmək baxımından çox önəmlidir. Hesab edirəm ki, bu cür tədbirlər həll yollarının axtarılması və müxtəlif ölkələrin və şirkətlərin bu istiqamətdə səylərinin birləşdirilməsi üçün mühüm rol oynayır.
Ümid edirik ki, sərgi uğurlu olacaq. Ziyarətçilərin çoxluğunu, fəal ünsiyyəti gözləyirik və əminik ki, burada hər kəs axtardığını tapacaq — istər tərəfdaşlıq, istər informasiya, istərsə də yeni ideyalar.

TEMELSU: Мы рассчитываем на большой приток посетителей, активное общение, и уверены, что каждый найдёт здесь то, что ищет
Али Сечер, Инженер-строитель компании Temelsu International
Мы участвуем в подобных выставках второй год, поэтому Азербайджанский рынок нам уже знаком. Для нас это отличная возможность рассказать о своей компании, представить себя на профессиональном уровне, пообщаться с представителями отрасли. Мы подробно рассказываем, чем именно занимаемся, какие проекты реализуем. В этом смысле выставка крайне полезная и насыщенная.
Наша компания предоставляет услуги в сфере проектирования и консультирования. Мы работаем по таким направлениям, как гидротехнические сооружения, гидроэлектростанции, системы орошения, инфраструктурные и надземные строительные проекты, дорожное строительство и многое другое. У нас есть офисы не только в Турции, но и за рубежом, в том числе — в Азербайджане. Кроме этого, мы представлены в Узбекистане, Казахстане, Кыргызстане, Грузии и Украине, активно ведём проекты в семнадцати странах.
При этом Азербайджан занимает для нас особое место. Это братская страна, с которой у нас всегда складывались долгосрочные, крепкие отношения. Мы относимся к Азербайджану с большим уважением и видим здесь огромный потенциал для развития совместных проектов.
Хотелось бы особо подчеркнуть проблему истощения водных ресурсов. Это глобальный вызов, и мы хорошо понимаем серьезность проблем, связанных с питьевой водой. Именно такие выставки важны, чтобы обратить внимание на эту проблему, поставить её в повестку дня. Считаю, что подобные мероприятия играют свою роль в поисках решений и объединения усилий разных стран и компаний в этом вопросе.
Надеемся, что выставка будет удачной. Мы рассчитываем на большой приток посетителей, активное общение, и уверены, что каждый найдёт здесь то, что ищет — будь то партнёрство, информация или новые идеи.