Robot boruların təmizlənməsinə nəzarət edir
Şirkətimiz xəndəksiz boru kəmərlərinin bərpası və içməli su və kanalizasiya şəbəkələrinin təmizlənməsi üçün yüksək keyfiyyətli rəqəmsal internet sistemlərinin işlənib hazırlanması, istehsalı və satışı üzrə ixtisaslaşmışdır.
Biz məhsulların tam çeşidini təklif edirik: təmizləyici forsunkalar, hidrodinamik frezer alətləri, 80-1000 diametrlik boruların xəndəksiz bərpası üçün işləyən robotlar, UB bərkitmə sistemləri, buxar, hopdurma və inversiya qurğuları, qatran və bərkidici, həmçinin UB layner və şüşə layner sistemləri.
Texniki biliklərimiz çoxsahəli inkişaf qrupumuzla birlikdə "IBGHYDROTECH" şirkətini kanalizasiya şəbəkələrinin xəndəksiz bərpa seqmentində ideal tərəfdaş edir.
"Su Təsərrüfatı" beynəlxalq sərgisində "IBG HYDROTECH" boruları tez və iqtisadi cəhətdən sərfəli bərpa etməyə imkan verən unikal texnologiyanı təqdim edir. Ziyarətçilərə boruların lazımsız komponentlərdən necə təmizləndiyini göstərəcək videomüşahidə kamerası olan xüsusi robotu da özümüzlə gətirmişik.
Müşahidələrimiz göstərdi ki, Azərbaycan su kəmərlərində çox miqdarda içməli su itirir. Biz bu problemi həll etmək istəyirik.
Ölkədə boruların bərpası xidmətinin olmamasını da qeyd edəcəyəm. Bu bazarda birinci olmaq istəyirik. Ümid edirik ki, bir neçə il ərzində bu istiqamətdə uzunmüddətli layihələr həyata keçirə biləcəyik.
Ümid edirik ki, "Su təsərrüfatı" sərgisi ənənəvi olacaq. Təşkilatçılara belə bir tədbirin ən yüksək səviyyədə keçirilməsi üçün şərait yaratdıqlarına görə təşəkkür edirik. Təşkilati işin təsiri, şübhəsiz ki, tədbirin artan reytinqində əks olunur.

Pipe cleaning supervised by a robot
Our company is a developer, manufacturer, and seller of high-quality web-systems for trenchless repair of pipes and cleaning of potable water and sewerage networks.
We offer a full slate of products, such as cleaning nozzles, hydrodynamic milling tools, robots for trenchless repair of DN 80 – 1000 pipes, UV-curing systems, steam, impregnating and inversion units, gums and hardeners, and UV-liners and glass liners.
The combination of know-how and interdisciplinary developer team makes IBG HYDROTECH the ideal partner in the trenchless sewerage cleaning segment.
As part of the International Water Industry Exhibition, we present a unique technology that helps restore pipes in an expedient and economically feasible manner. We also brought with us a special robot with a CCTV camera in order to show the visitors how pipes are cleaned from deposition and debris.
Our observations show that Azerbaijan suffers considerable loss of potable water in pipelines. We are poised to help you resolve this issue.
Besides, it is notable that no relining services are provided in your country; we naturally want to be the first in the market. We hope we will be able in a couple of years to deliver long-term projects in this field.
Looking forward to the Water Industry Exhibition becoming a well-established tradition, we thank the organizers for doing their best and holding a top-notch event. The organization effort undoubtedly translates into the growing ranking thereof.