Quyuların qazılması, kanalların tikintisi…
Şirkətimiz su təsərrüfatı obyektlərinin layihələndirilməsi və tikintisi ilə məşğuldur. Əsasən, iş artezian quyularının qazılmasına yönəldilmişdir ki, bu da Rusiya istehsalçılarından alınan müasir texnologiya ilə həyata keçirilir.
Bu gün HYDRO-GEO ENVIRENNEMENT GROUP Naxçıvan Muxtar Respublikasında bir sıra layihələr həyata keçirir. Bu layihələrdən biri Arpaçay çayı üzərində yerləşən su anbarının sol sahili və sağ sahili boyunca kanalların layihələndirilməsi və tikintisidir. Digər layihə Kəngərli rayonunda 3500 hektar ərazidə həyata keçirilir. Burada biz nasos stansiyası quraşdırırıq və suvarma üçün təzyiqli boru kəmərləri çəkirik.
Mən "Su təsərrüfatı" beynəlxalq sərgisinin keçirilməsindən çox məmnunam. Bu sərgi tərəfdaşlar tapmaq və onlarla uzunmüddətli əlaqələr qurmaq üçün unikal platformadır. Bu baxımdan xarici şirkətlər - "GEO-SU GROUP", "HYDROTRANSENGINEERING", "EUROSTONE GROUP" və "KOLTEK"in məni maraqlandıran stendlərini qeyd etmək istəyirəm. Artezian quyularının qazılması ilə məşğul olduğumuzdan, bu şirkətlər tərəfindən təqdim olunan borular, nasoslar, nasos kabelləri və digər məhsullar bizi peşəkar formatda cəlb edir. Biz əlaqə məlumatlarını bölüşdük. Düşünürəm ki, yaxın vaxtlarda tərəfdaşlığımızın təfərrüatlarını müzakirə edəcəyik.
Sərginin çox yaxşı təşkil edildiyini qeyd etmək istərdim. Ziyarətçilərin qeydiyyatından tutmuş pavilyonda yaradılan şəraitə qədər hər şey təşkilatçıların peşəkarlığından danışır. Ümid edirəm ki, bu tədbir gələn il də bizi sevindirəcək. Ola bilsin ki, HYDRO-GEO ENVIRENNEMENT GROUP orada iştirak etsin.

Бурение скважин, строительство каналов…
Наша компания занимается проектированием и строительством объектов водного хозяйства. В основном работа направлена на бурение артезианских скважин, которое осуществляется современной техникой, купленной у российских производителей.
Сегодня HYDRO GEO ENVIRENNENT GROUP реализует ряд проектов в Нахчыванской Автономной Республике. Один из них – это проектирование и строительство каналов по левобережью и правобережью водохранилища, расположенного на реке Арпачай. Другой проект реализуется в района Кенгерли на территории 3500 гектаров. Здесь мы устанавливаем насосную станцию и прокладываем напорные трубопроводы для орошения.
Я очень рад проведению Международной выставки «Водное хозяйство». Это уникальная платформа для поиска партнеров и создания долгосрочных отношений с ними. В этой связи хочу отметить заинтересовавшие меня стенды иностранных компаний - GEO-SU GROUP, HYDROTRANSENGINEERING, EUROSTONE GROUP и KOLTEK. Так как мы занимаемся бурением артезианских скважин, нас в профессиональном формате привлекают представленные данными компаниями трубы, насосы, кабели для насоса и прочая продукция. Мы обменялись контактами. Думаю, в ближайшее время обсудим детали нашего партнерства.
Хотелось бы отметить очень хорошую организацию выставки. Начиная от регистрации посетителей и заканчивая созданной в павильоне обстановкой – все говорит о профессионализме организаторов. Надеюсь, это мероприятие обрадует нас и в следующем году. Возможно, HYDROGEO ENVIRENNENT GROUP примет в ней участие.