Quyuların qazılması, kanalların tikintisi…
Şirkətimiz su təsərrüfatı obyektlərinin layihələndirilməsi və tikintisi ilə məşğuldur. Əsasən, iş artezian quyularının qazılmasına yönəldilmişdir ki, bu da Rusiya istehsalçılarından alınan müasir texnologiya ilə həyata keçirilir.
Bu gün HYDRO-GEO ENVIRENNEMENT GROUP Naxçıvan Muxtar Respublikasında bir sıra layihələr həyata keçirir. Bu layihələrdən biri Arpaçay çayı üzərində yerləşən su anbarının sol sahili və sağ sahili boyunca kanalların layihələndirilməsi və tikintisidir. Digər layihə Kəngərli rayonunda 3500 hektar ərazidə həyata keçirilir. Burada biz nasos stansiyası quraşdırırıq və suvarma üçün təzyiqli boru kəmərləri çəkirik.
Mən "Su təsərrüfatı" beynəlxalq sərgisinin keçirilməsindən çox məmnunam. Bu sərgi tərəfdaşlar tapmaq və onlarla uzunmüddətli əlaqələr qurmaq üçün unikal platformadır. Bu baxımdan xarici şirkətlər - "GEO-SU GROUP", "HYDROTRANSENGINEERING", "EUROSTONE GROUP" və "KOLTEK"in məni maraqlandıran stendlərini qeyd etmək istəyirəm. Artezian quyularının qazılması ilə məşğul olduğumuzdan, bu şirkətlər tərəfindən təqdim olunan borular, nasoslar, nasos kabelləri və digər məhsullar bizi peşəkar formatda cəlb edir. Biz əlaqə məlumatlarını bölüşdük. Düşünürəm ki, yaxın vaxtlarda tərəfdaşlığımızın təfərrüatlarını müzakirə edəcəyik.
Sərginin çox yaxşı təşkil edildiyini qeyd etmək istərdim. Ziyarətçilərin qeydiyyatından tutmuş pavilyonda yaradılan şəraitə qədər hər şey təşkilatçıların peşəkarlığından danışır. Ümid edirəm ki, bu tədbir gələn il də bizi sevindirəcək. Ola bilsin ki, HYDRO-GEO ENVIRENNEMENT GROUP orada iştirak etsin.

We drill wells and build canals...
Our company is a designer and installer of water industry facilities; we mainly drill artesian wells by using state-of-the-art equipment from Russian makers.
Our company today is delivering a few projects in the Nakhchivan Autonomous Republic, one of them being the design and construction of canals along the right and left banks of a water reservoir on River Arpachay. Another project is being implemented in vicinity of Kangarli, covering an area of 3500 hectares. Here, we install a pumping station and pressure pipelines for irrigation purposes.
I am very happy to be here at the exhibition today; it is but a unique platform where one can search for suitable partners to create long-term business links with. To that end, the stands sparking my interest belonged to such foreign companies as GEO-SU GROUP, HYDROTRANSENGINEERING, EUROSTONE GROUP, and KOLTEK. Since we drill artesian wells, we are professionally interested in what these companies can offers in terms of pipes, pumps, pump cables, and other products. We have already exchanged business cards, and I believe it won't be long until we meet again to discuss our partnership.
An exceptional organization of the event deserves a special mention. From visitor's registration through to the ambience in the pavilion, everything is a testament to the organizers' qualification. I hope we will enjoy this event next year as well. It is quite likely HYDRO-GEO ENVIRONNEMENT GROUP will come to the exhibition as a participant.