İçməli su qıtlığı qlobal böhran təhlükəsi yaradır
"Su təsərrüfatı" beynəlxalq sərgisinə həmkarlarımla gəlmişəm. Zavodlarımızda içməli sudan istifadə edirik, buna görə də bu tədbir yeni məhsulların axtarışında bizə kömək edəcək. Elə pavilyonun girişində kabellərin çəkilməsi üçün zəruri olan maşınları gördüm.
Mən Bakı Ekspo Mərkəzində keçirilən sərgilərdə tez-tez qonaq oluram. Sərgilərin təşkili sayəsində daimi tərəfdaşlar, eləcə də istehsalçı şirkətlər tapa bilmişəm. Bundan əlavə, beynəlxalq sərgilər əvvəllər haqqında məlumatımız olmayan məhsullarla tanış olmaq üçün şərait yaradır. Onlar adi reklamların edə bilmədiyini edir. Sərgilərin həyata keçirilməsi sayəsində göstərilən xidmətlərin keyfiyyəti yüksək səviyyədə olacaq, bu isə o deməkdir ki, Azərbaycanımız çiçəklənəcək.
İçməli su qıtlığı, təəssüf ki, qlobal böhran təhlükəsi yaradır. Bütün bunlar ona görədir ki, istehlakçılar sudan səmərəsiz istifadə edirlər. Ancaq bu həmişə belə olmayıb. Mən rayonda doğulub böyümüşəm. Hər yerdə təmiz və dadlı su bulaqları var idi. Və bir gün suyu mağazadan almalı olacağımı heç təsəvvür etmirdim. Şüşələrə doldurulmuş süzülmüş su yerli sakinlər arasında anlaşılmazlıqlara səbəb oldu. İndi demək olar ki, hər kənd evində iri plastik qablar var. Bütün bunlar içməli suyun çatışmazlığından xəbər verir. Prosesi dayandırmaq üçün mümkün qədər tez-tez bu sərgi kimi maarifləndirmə tədbirlərini keçirmək lazımdır.

Дефицит питьевой воды грозит глобальным кризисом
На Международную выставку «Водное хозяйство» я пришел с коллегами. На наших заводах мы используем питьевую воду, поэтому данное мероприятие поможет в поисках новой продукции. Как раз при входе в павильон заметил валы, необходимые нам для прокладки кабелей.
Я частый гость на выставках, проводимых в Баку Экспо Центре. Благодаря их организации, мне удалось найти постоянных партнеров, а также компании-производители. Кроме того, международные выставки создают условия для ознакомления с продукцией, о которой мы не знали ранее. То, что не может сделать обычная реклама, делают они. Благодаря их проведению, качество предоставляемых услуг будет на высоком уровне, а значит, наш Азербайджан будет процветать.
Дефицит питьевой воды, к сожалению, грозит кризисом глобального масштаба. А все потому, что потребители нерационально ее используют. Однако так было не всегда. Я родился и вырос в районе. Повсюду были родники с чистой и вкусной водой. И я даже представить себе не мог, что в один прекрасный день мне придется покупать ее в магазине. Бутилированная фильтрованная вода вызывала недопонимание у местных жителей. Сейчас же огромные пластиковые тары находятся практически в каждом сельском доме. Все это говорит о нехватке питьевой воды. Чтобы процесс остановить, необходимо как можно чаще проводить просветительские мероприятия, коим и является данная выставка.