Bütün dünyanın təmiz içməli suya ehtiyacı var
Şirkətimiz beynəlxalq standartların tələblərinə uyğun olaraq təzyiqli və təzyiqsiz şüşə lifli boruların (GRP) istehsalı və satışı ilə məşğuldur.
Bu borular aşağıdakı seçimlərdə istifadə olunur: təmiz və içməli su, suvarma, su elektrik stansiyaları, kanalizasiya sistemi, yağış suları, suyun təmizlənməsi, dəniz suyunun yığılması və boşaldılması, su saxlama sistemləri, eləcə də xəndəksiz texnologiyalar.
"Su təsərrüfatı" beynəlxalq sərgisi haqqında məlumat aldıqdan sonra biz konsaltinq şirkətlərini tapmaq və Azərbaycan bazarına daxil olmaq üçün bu sərgini ziyarət etmək qərarına gəldik. Bizim üçün fərqi yoxdur, bunlar istər Türkiyə, istərsə də Azərbaycan şirkətləri ola bilər. Həmçinin dövlət qurumlarının nümayəndələri ilə görüşməyi planlaşdırırıq.
Beynəlxalq miqyaslı sərgilər həm böyük şirkətlər, həm də kiçik sahibkarlar üçün vacibdir. Bu və ya digər sənayenin nəhəngləri bir meydançada toplanır. Yeni məhsullar almaq və mühüm uzunmüddətli müqavilə bağlamaq imkanı yaranır.
"Su təsərrüfatı" sərgisinə gəlincə, ümid edirəm ki, bu sərgi ənənəvi olacaq. Heç kimə sirr deyil ki, dünyanın hər yerində su problemi var. Ona görə də bəşəriyyət su “aclığı” təhlükəsinə qarşı gəlmək, içməli suyun düşünülməmiş sərfinə qarşı mübarizə aparmaq üçün bütün bilik və gücünü birləşdirməlidir.
İndi Azərbaycan bütün səylərini Qarabağın bərpasına yönəldir. Su ehtiyatlarına da təsir edən layihələr həyata keçirilir. Buna görə də bu tədbir təkcə ölkə üçün deyil, bütün region üçün iqtisadi cəhətdən vacibdir.

Всему миру нужна чистая питьевая вода
Наша компания занимается производством и сбытом напорных и безнапорных стеклопластиковых труб (GRP) в соответствии с требованиями международных стандартов.
Они используются в следующих опциях: чистая и питьевая вода, орошение, гидроэлектростанции, система канализации, ливневые воды, водоподготовка, забор и слив морской воды, системы хранения воды, а также бестраншейные технологии.
Узнав о Международной выставке «Водное хозяйство», мы решили посетить ее, чтобы найти колсалтинговые компании и выйти на азербайджанский рынок. Для нас не принципиально, это могут быть как турецкие фирмы, так и азербайджанские. Также мы планируем встретиться с представителями государственных структур.
Выставки международного масштаба необходимы, как для крупных компаний, так и мелких предпринимателей. На одной площадке собираются гиганты той или иной отрасли. Появляется возможность приобрести новую продукцию и заключить важный долгосрочный контракт.
Что касается выставки «Водное хозяйство», надеюсь, что она станет традиционной. Ни для кого не секрет, что проблема с водой есть в каждом уголке мира. Поэтому человечество должно объединить все свои знания и силы, чтобы противостоять угрозе водяного «голода», бороться с бездумными расходами питьевой воды.
Сейчас Азербайджан направляет все свои усилия для восстановления Карабаха. Реализуются проекты, которые также затрагивают и водные ресурсы. Поэтому данное мероприятие имеет экономически важное значение не только для страны, но и всего региона.