Bütün dünyanın təmiz içməli suya ehtiyacı var
Şirkətimiz beynəlxalq standartların tələblərinə uyğun olaraq təzyiqli və təzyiqsiz şüşə lifli boruların (GRP) istehsalı və satışı ilə məşğuldur.
Bu borular aşağıdakı seçimlərdə istifadə olunur: təmiz və içməli su, suvarma, su elektrik stansiyaları, kanalizasiya sistemi, yağış suları, suyun təmizlənməsi, dəniz suyunun yığılması və boşaldılması, su saxlama sistemləri, eləcə də xəndəksiz texnologiyalar.
"Su təsərrüfatı" beynəlxalq sərgisi haqqında məlumat aldıqdan sonra biz konsaltinq şirkətlərini tapmaq və Azərbaycan bazarına daxil olmaq üçün bu sərgini ziyarət etmək qərarına gəldik. Bizim üçün fərqi yoxdur, bunlar istər Türkiyə, istərsə də Azərbaycan şirkətləri ola bilər. Həmçinin dövlət qurumlarının nümayəndələri ilə görüşməyi planlaşdırırıq.
Beynəlxalq miqyaslı sərgilər həm böyük şirkətlər, həm də kiçik sahibkarlar üçün vacibdir. Bu və ya digər sənayenin nəhəngləri bir meydançada toplanır. Yeni məhsullar almaq və mühüm uzunmüddətli müqavilə bağlamaq imkanı yaranır.
"Su təsərrüfatı" sərgisinə gəlincə, ümid edirəm ki, bu sərgi ənənəvi olacaq. Heç kimə sirr deyil ki, dünyanın hər yerində su problemi var. Ona görə də bəşəriyyət su “aclığı” təhlükəsinə qarşı gəlmək, içməli suyun düşünülməmiş sərfinə qarşı mübarizə aparmaq üçün bütün bilik və gücünü birləşdirməlidir.
İndi Azərbaycan bütün səylərini Qarabağın bərpasına yönəldir. Su ehtiyatlarına da təsir edən layihələr həyata keçirilir. Buna görə də bu tədbir təkcə ölkə üçün deyil, bütün region üçün iqtisadi cəhətdən vacibdir.

Our company is a manufacturer of pressure and non-pressure fiberglass pipes (GRP) up to latest international standards.
These pipes can be used in clean and drinking water, irrigation, HPP, water discharge, stormwater, water treatment, seawater intake and discharge, water storage systems, and trenchless applications.
When we learned about the International Water Industry Exhibition, we decided to visit it to find consulting companies and gain access to the Azerbaijani market. We do not care whether they are Turkish or Azerbaijani entities. Besides, we are planning on meeting state officials here.
Such international-scale exhibitions are a must for both major companies and small enterprises. The point is, the industry juggernauts are gathering in one place, so one may purchase new products and conclude important long-term contracts.
As far as the Water Industry exhibition is concerned, it is our hope that it will become an established tradition. It is not a secret that every corner of the world today is facing problems with water; humanity must muster all its knowledge and power to counter the 'water famine' and control unaccounted use of drinking water.
Azerbaijan today is channeling all its resources to restore Karabakh; among the projects underway there are those concerning water resources as well. The exhibition therefore is of economic significance for both the country and the wider region.