Bakı Su Həftəsi sentyabrda keçiriləcək
Beynəlxalq Su Təsərrüfatı Sərgi və Konfransını özündə birləşdirən sayca ikinci Bakı Su Həftəsi 2025-ci ildə 10-12 sentyabr tarixlərində baş tutacaqdır.
Azərbaycanla yanaşı, bütün dünyada mühüm və prioritet sahələrdən biri olan su təsərrüfatı üzrə Bakı Su Həftəsi ilk dəfə olaraq 2024-cü ildə keçirilmişdir. Bu tədbirdə 16 ölkədən 97 şirkət iştirak etmiş və üç gün ərzində tədbiri 4500-ə yaxın şəxs ziyarət etmişdir.
Eləcə də, sərgi çərçivəsində 145 işgüzar B2B görüş keçirilmişdir. Burada yerli və xarici şirkətlərin nümayəndələri gələcək əməkdaşlıq imkanlarını müzakirə ediblər.  Bu görüşlər çərçivəsində özəl şirkətlərin nümayəndələri dövlət qurumlarının təmsilçiləri ilə görüş imkanı əldə ediblər.
Beynəlxalq Su Təsərrüfatı Sərgisi zamanı bir sıra mühüm məsələlər müzakirə olunub, sərginin təqdimat zonasında "Qarabağ və Şərqi Zəngəzur iqtisadi rayonlarının su ehtiyatları və yenidənqurma işləri" mövzusu daxil olmaqla, bir çox panel müzakirələri təşkil edilib. Bakı Su Həftəsi çərçivəsində təşkil olunan Bakı Su Həftəsi Beynəlxalq Konfransı isə su ehtiyatlarının idarə edilməsi, su təchizatı, iqlim dəyişikliyi və onların su ehtiyatlarına təsiri, sudan səmərəli istifadə kimi vacib mövzuları gündəmə gətirmişdir. İki günlük konfrans zamanı “Bir damcı” layihəsinin təqdimatı keçirilmişdir. Eyni zamanda Bakı Su Həftəsi Beynəlxalq Konfransında su təsərrüfatı sahəsinə aid startaplar təqdim olunmuş və qalib gəlmiş komandalar mükafatlandırılmışdır.
Bu sahənin ölkədə bundan sonrakı inkişafı, yeni texnologiyaların, avadanlıqların və investisiyaların cəlb edilməsi, mövcud çətinliklərin və həll yollarının müzakirəsi, maraqlı tərəflər üçün yeni fürsətləri əlçatan etmək məqsədilə keçirilən tədbir Azərbaycan Dövlət Su Ehtiyatları Agentliyinin dəstəyi ilə təşkil edilir. Tədbirin təşkilatçısı “Caspian Event Organisers” şirkətidir. Eyni zamanda, sərgi Azərbaycan Sərgi Təşkilatçıları Assosiasiyası (ASTA) tərəfindən aktiv şəkildə dəstəklənir.
Bakı Su Həftəsi haqqında ətraflı məlumatl
www.bakuwaterweek.az
www.conference.bakuwaterweek.az rəsmi internet səhifələrindən əldə etmək mümkündür.
Eləcə də, 2025-ci ildə təşkil ediləcək sərgilərin təqvimini ilə CEO şirkətinin rəsmi internet səhifəsində (https://exhibitions.ceo.az/az/exhibitions-calendar) və sosial şəbəkə hesablarında nəzərdən keçirmək olar.

Baku Water Week to Be Held in September
The 2nd Baku Water Week, which encompasses the International Water Resources Exhibition and Conference, will take place on September 10–12, 2025.
The Baku Water Week was first held in 2024, focusing on water resources management, a key and priority sector not only for Azerbaijan but also globally. The event hosted 97 companies from 16 countries and attracted nearly 4,500 visitors over three days.
Additionally, 145 B2B meetings were organized as part of the exhibition, providing a platform for local and international companies to discuss potential collaborations. These meetings also enabled private sector representatives to engage with government officials.
During the International Water Management Exhibition, a number of important issues were discussed, and several panel discussions were organized in the exhibition's presentation zone, including the topic " Water Resources and Restoration Effort in Karabakh and East Zangazur Economic Regions."
During the Baku Water Week International Conference, several key topics were discussed. The presentation zone hosted numerous panel discussions, including the theme "Water Resources and Reconstruction Efforts in the Karabakh and East Zangezur Economic Regions."
The Baku Water Week International Conference, held within the framework of the event, addressed crucial issues such as water resource management, water supply, the impact of climate change on water resources, and efficient water usage. Over the course of the two-day conference, the “Bir damcı” ("A Drop") project was introduced. Additionally, startups related to the water management sector were introduced, and the winning teams were awarded during the conference.
This event, aimed at fostering further development of the sector in the country, attracting new technologies, equipment, and investments, discussing existing challenges and solutions, and providing new opportunities for stakeholders, is organized with the support of the State Agency of Water Resources of Azerbaijan. The organizer of the event is Caspian Event Organisers. Additionally, the exhibition is actively supported by the Azerbaijan Exhibition Organisers Association (ASTA).
Detailed information about Baku Water Week can be found on the official websites:
www.bakuwaterweek.az and www.conference.bakuwaterweek.az.
Additionally, the exhibition calendar for 2025 can be reviewed on the official website of CEO at https://exhibitions.ceo.az/en/exhibitions-calendar or on its social media accounts.