"Azərsun Holding" şirkəti: Tullantılara ikinci həyat vermək lazımdır
Baku Water Week sərgisində iştirakımızın əsas səbəbi fəaliyyət göstərdiyimiz qida və qeyri-qida sənayesi sahəsində çirkab suların təmizlənməsi və təkrar istifadəsi ilə bağlı gördüyümüz işləri təqdim etməkdir.
Hazırda Azərsun Sənaye Parkında icra mərhələsində olan çirkab suların təmizlənməsi qurğularının maketini stendimizdə nümayiş etdiririk. Layihə hələ planlaşdırma mərhələsində olsa da, onun həm texniki, həm də ekoloji baxımdan nə qədər əhəmiyyətli olduğunu göstərmək istəyirik.
Əslində, bizi yalnız suyun təmizlənməsi prosesi maraqlandırmır. Ən önəmlisi bu suyun sonrakı taleyidir: necə istifadə olunacaq, hara yönləndiriləcək, hansı məqsədlərə xidmət edəcək? Biz inanırıq ki, təmizlənmiş suların təkrar istifadəsi — gələcəyin əsas strategiyalarından biri olmalıdır.
Missiyamız ondan ibarətdir ki, həm dövlət, həm də özəl təşkilatlarla birlikdə işləyərək, mövcud və planlaşdırılan layihələri paylaşaq, fikir mübadiləsi aparaq və birgə əməkdaşlığa zəmin yaradaq. Sərgi bunun üçün ən gözəl məkandır.

Компания "Azərsun Holding": Отходам нужно дать вторую жизнь
Основная цель нашего участия в выставке Baku Water Week — представить работы, которые мы ведем в пищевой и непищевой промышленности, связанные с очисткой и повторным использованием сточных вод.
На нашем стенде представлен макет очистных сооружений сточных вод, которые сейчас находятся на стадии реализации в Индустриальном парке Azersun. Хотя проект пока находится на стадии планирования, мы хотим показать, насколько он важен как с технической, так и с экологической точки зрения.
На самом деле нас интересует не только сам процесс очистки воды. Самое главное — что будет с этой водой дальше: как она будет использоваться, куда направляться, каким целям служить? Мы уверены, что повторное использование очищенной воды должно стать одной из ключевых стратегий будущего.
Наша миссия — делиться текущими и планируемыми проектами, обмениваться мнениями и создавать основу для сотрудничества, работая как с государственными, так и с частными организациями. Выставка — это идеальное место для этого.